ماساژ صورت با چوب بامبو

صورت متشکل از ساختاری پیچیده شامل پوست، ماهیچه و رگ و پی است. جای سوال است که چرا برخی افراد از رسیدگی و مراقبت از پوست خود پرهیز می‌کنند. ماساژ با چوب بامبو آن هم بر روی صورت بدون شک سلامت پوست را با عناصر طبیعی بهبود می‌بخشد. بسیاری از افراد بر این باور هستند که ماساژ دادن صورت غیر ضروری و در گاهی اوقات اضافه‌کاری است. در پاسخ به این افراد می‌توان این سوال را مطرح کرد که آیا صورت به اندازه دست، پا و کمر مهم نیست؟

ماساژ با چوب بامبو

ماساژ با چوب بامبو

باید توجه داشت که رسیدگی به صورت نیز به اندازه‌ی سایر نکات و نواحی بدن حائز اهمیت است. همانطور که مشکلات جسمانی در کمر یا پاها در مورد حال عمومی آن‌ها صحبت می‌کنند، خط و چین و لک‌های صورت نیز از وضعیت سلامتی صورت سخن می‌گوید. زمانی که یک نفر بی‌خواب است یا دچار استرس و درد می‌باشد، صورت او تمام این مشکلات را در معرض نمایش قرار می‌دهد. راه‌حل بسیار ساده است. ماساژ با چوب بامبو اثرات فوق‌العاده‌ای دارد که در ادامه آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

با در نظر گرفتن ساختارهای بصره درمانگرها می‌توانند تنش را در وجود شما کاهش دهند. بهبود سلامت پوست و روشن شدن چهره، همراه با هزاران مزیت دیگر همگی با مفهوم اصلی درمان با دست (hands-on therapy) مرتبط هستند. ماساژ با چوب بامبو می‌توانید رویکردی باشد که شما می‌توانید با یک تیر دو نشان را هدف قرار دهید. علاوه بر اینکه ماساژ دریافت می‌کنید دیگر نیازی به استفاده از محصولات صورت را نخواهید داشت.

آشنایی با عضلات و ماهیچه‌های صورت

اجازه دهید قبل از بیان فواید ماساژ با چوب بامبو ماهیچه‌های صورت را بهتر بشناسیم چرا که درک و شناخت ماهیچه‌های مختلف صورت و عملکر آن‌ها پیش از انجام تکنیک‌های ماساژ صورت با بامبو ضروری است. در زیر پوست صورت حدود ۲۰ ماهیچه اسکلتی به صورت یک گروه جود دارد. این عضلات در اطراف دهان، گوش، بینی، چشم‌ها و یا در سراسر جمجمه و گردن قرار می گیرند. هر ماهیچه نقش متفاوتی در حرکات صورت و کنترل حالات چهره دارد. بسته به موقعیت آن‌ها، این ماهیچه‌ها می‌توانند در دسته‌های مختلف گروه‌بندی شوند. حال بیایید یک بررسی سریع از ماهیچه‌های اصلی که توسط ماساژ صورت و نیز وظایف مختلف آن‌ها تاثیر می‌پذیرند، انجام دهیم.

آشنایی با عضلات و ماهیچه‌های صورت

  • ماهیچه حلقوی دهان: ماهیچه‌ای است که اطراف مدخل دهان را حلقه‌وار احاطه می‌کند. این ماهیچه لب‌ها را بسته و به سمت جلو می‌آورد.
  • ماهیچه پایین‌برنده لب پایین: این ماهیچه صورت که در زیر لب قرار دارد و کار پایین کشیدن لب پایین را برعهده دارد.
  • ماهیچه بالابرنده لب بالا و پره بینی: این ماهیچه کار بالا کشیدن لب بالا و گشاد کردن سوراخ بینی را برعهده دارد.
  • بوکسیناتور یا ماهیچه‌ی شیپوری: این عضله به شکل بادبزن از فک بالا و پایین شروع و به فیبرهای عضله حلقوی دهان منتهی می‌شود و بخش مهمی از گونه را تشکیل می‌دهد. این ماهیچه به جویدن و به نگه داشتن غذا درون دهان کمک می‌کند.
  • ماهیچه چانه‌ای‌زبانی: این ماهیچه‌ کار جلو آوردن و پائین آوردن زبان را برعهده دارد. این ماهیچه، زبان را حین دم بالا می‌آورد و به عنوان گشادکننده حلق عمل می‌کند.
  • ماهیچه خنده: ماهیچه نازک و پهنی است که در گوشه‌های دهان قرار دارد و گوشه لب را به عقب می‌کشد و کار آن کشیدن گوشه دهان به سمت جانبی است.
  • ماهیچه پیشانی: از ماهیچه‌هایی است که بخشی از جمجمه را می‌پوشانند. در بدن انسان، ماهیچه پیشانی تنها در ایجاد حالات مختلف ظاهری در پیشانی نقض دارد. برخی منابع ماهیچه پیشانی را ماهیچه‌ای جداگانه به‌شمار نیاورده بلکه آن‌را بخشی از ماهیچه پس‌سری‌پیشانی (occipitofrontalis) می‌دانند. عصب‌گیری ماهیچه پیشانی از عصب چهره‌ای است.

فواید ماساژ با چوب بامبو

فواید ماساژ با چوب بامبو

بسیاری از افراد از مزایای استفاده از ماساژ بامبو مطلع نیستند. اگر مطلع بودند بدون معطلی و درنگ این ماساژ را از متخصصان ماساژدرمانی پدرخواست می‌کردند. حقیقت این است که یک جلسه ماساژ صورت با چوب بامبو خیلی بیشتر از یک دستکاری معمولی عضلات است. در این نوع ماساژ متشریان علاوه بر این حالت شادابی و آرامش از مزایای سلامتی آن سود می‌برند. علاوه بر این، همانند بقیه بدن، ماهیچه‌های صورت نیاز به حرکت و ورزش دارند تا سلامتی‌شان حفظ شوند. در ادامه به بررسی فواید ماساژ با چوب بامبو می‌پردازیم.

افزایش و بهبود گردش خون

ماهیچه‌های صورت به همان مقدار کروماتوگرافی لایه نازک یا TLC مانند بقیه بدن نیاز دارند. هر چه باشد عضلات صورت به اندازه هر ماهیچه دیگری مهم هستند. با استفاده از تمرین‌های ماساژ صورت بامبو که شامل ماساژ تمام صورت، پیشانی و گردن می‌باشند، جریان خون و اکسیژن در این عضلات افزایش می‌یابد.

لایه بردار طبیعی صورت

تحریک ماهیچه‌های صورت با ماساژ منظم به جریان اکسیژن در آن ناحیه کمک می‌کند که این روش شکل طبیعی مراقبت از پوست است. افزایش جریان خون در منطقه باعث افزایش تولید کلاژن شده و باعث ایجاد یک درخشندگی سالم و طبیعی در رنگ پوست می‌شود. همچنین باعث انقباض عضلات، افزایش قدرت عضلانی می‌شود.

آرام کردن عضلات و اعصاب صورت

بعد از یک روز کاری پرتنش، ماساژ صورت می‌تواند در رفع گرفتگی عضلات و آرام کردن اعصاب صورت که ناشی از فعالیت زیاد، نمود خستگی در چهره و یا خیره شده زیاد به صفحه مانیتور است، به شما کمک کند. در حین انجام ماساژ، نفس عمیق بکشید و چشم‌هایتان را ببندید.

کاهش پف صورت

ماساژ صورت می‌تواند به کاهش احتباس مایعات که باعث پف کردگی پوست و صورت می‌شوند، کمک کند. زیر چشم و و اطراف آن را ۲۰ ثانیه ماساژ دهید تا این پف برطرف شود. اگر صبح‌ها بعد از بیدار شدن از خواب با صورتی پف کرده مواجه می‌شوید، حتما از ترفند ماساژ صورت برای کاهش پف صورت کمک بگیرید.

فواید فیزیکی و دهنی ماساژ با چوب بامبو

فواید فیزیکی و دهنی ماساژ با چوب بامبو

کاهش درد عضلانی

موردی که ماساژ بیش از هرچیزی به آن شهرت دارد، تسکین درد ماهیچه‌ها می‌باشد. اکثر افرادی که به دنبال ماساژ هستند بیشتر به دنبال کمک به تسکین تنش و درد ماهیچه‌ها هستند. ماساژ با تحریک بدن برای ترشح هورمون‌های احساس خوب بدن تاثیر فوق‌العاده‌ای برای تسکین درد عضلانی دارد. ماساژ با چوب بامبو نیز از این قضیه مستثنی نیست و باعث کاهش درد عضلانی می‌شود.

تسریع انعطاف پذیری و کاهش شرایط التهابی

ماساژ می‌تواند با آرام‌سازی و شل کردن عضلات شرایط التهابی مانند التهاب و ورم مفاصل را درمان کند. با درمان مکرر، مشتریان از دامنه وسیع‌تر حرکت و انعطاف پذیری مشترک برخوردار می‌شوند. به لطف ماساژ منظم، مشتریان بهبود قابل‌توجهی را در حرکت مشاهده می‌کنند. یک شرایط فیزیکی خوب احتمال آسیب ماهیچه‌ای را کاهش می‌دهد.

رهایی از استرس و اضطراب

تسکین استرس یکی از فواید ذهنی ماساژ با چوب بامبو می‌باشد و از اجزای مهم سبک زندگی سالم است. یک جلسه ماساژ یک ساعته، می‌تواند استرس را با کاهش ضربان قلب و کاهش میزان انسولین و کلسترول بدن، کاهش دهد. ماساژ ریکلسی هم گردش خون را بهبود می‌بخشد و هم هم منجر به کاهش فشار خون و بهبود عملکرد بدن می‌شود. وقتی ماهیچه‌ها به آرامی کشیده می‌شوند، اسید لاکتیک از ماهیچه‌ها خارج می‌شود و به بهبود عملکرد سیستم لنفاوی کمک می‌کند.کاهش فشار خون ناشی از ماساژ می‌تواند خطر ابتلا به اضطراب، افسردگی و احساسات خصمانه، کنترل هورمون استرس و کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی، حمله قلبی یا نارسایی کلیه را کاهش دهد. استرس می‌تواند باعث درد عضلانی شود، اما ماساژ، عضلات را شل کرده و درد را کاهش می‌دهد. با استفاده از تکنیک‌های ویژه، ماساژدهنده می‌تواند تنش را از عضلات برداشته و انعطاف پذیری آن‌ها را افزایش دهد.

برگرفته شده از massagemag.com

1 دیدگاه برای “ماساژ صورت با چوب بامبو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.