هر آنچه که باید در مورد ماساژ بارداری بدانید

ماساژ بارداری در سال‌های اخیر محبوبیت بسیار زیادی به دست آورده است. در گذشته ماساژ بارداری فقط توسط کسانی انجام می‌شد که نیاز به درمان خاصی داشتند و یا پزشک به آنها تجویز کرده بود ولی امروزه به این نوع ماساژ به عنوان یک راه عالی برای خلاصی از دردهای بارداری نگاه می‌شود. تحقیقات علمی ثابت کردند که ماساژ بارداری بسیار برای خانم های باردار مفید بوده و مزایای زیادی برای روند بارداری آن‌ها دارد.

در این مطلب می‌خواهیم در مورد همین موضوع صحبت کنیم. اینکه چه کسانی باید ماساژ بارداری انجام دهند و چه کسانی از انجام آن خودداری کنند و همچنین بررسی فواید ماساژ بارداری را در ادامه خواهیم داشت.

ماساژ بارداری

ماساژ بارداری

پیش از پرداختن به این که ماساژ بارداری چه فوایدی دارد به این موضوع خواهیم پرداخت که چه کسانی باید ماساژ بارداری انجام دهند

چه کسانی باید ماساژ بارداری انجام دهند؟

چه کسانی باید ماساژ بارداری انجام دهند؟

اگر شما به انجام ماساژ بارداری فکر می‌کنید باید با متخصص و دکتر خود صحبت کنید و از او اجازه انجام این کار را بگیرید، ماماها بهتر می‌توانند شما را در این مورد راهنمایی کنند.

نکته مهم در مورد ماساژ بارداری این است که این نوع ماساژ حتما باید توسط ماساژور متخصص انجام شود. از انجام ماساژ بارداری توسط افراد غیر متحصص و ناوارد و یا آماتور خودداری کنید.

برای پیدا کردن مرکز مطمئن برای انجام ماساژ بارداری می‌توانید از پزشک و یا مامای خود کمک بگیرید.

ماساژ بارداری شامل چه چیزی می‌شود؟

ماساژ بارداری شامل چه چیزی می‌شود؟

یکی از محبوب‌ترین روش‌های ماساژ بارداری، ماساژ سوئدی است. دلیل این امر این است که ماساژ سوئدی باعث کاهش تنش عضلانی و بهبود جریان خون و تخلیه مایع لنفاوی می‌شود که نتیجه همه این‌ها افزایش گردش خون و کاهش استرس است.

بسیاری از ماساژ دهنده‌ها از روغن ماساژ آروماتراپی در ماساژ بارداری استفاده می‌کند همچنین روغن‌های دیگری نیز برای آن استفاده می‌شود.

نکته مهمی که وجود دارد این است که بسیاری از روغن‌ها نباید در این نوع ماساژ استفاده شوند دلیل آن هم این است که انقباضات رحمی افزایش می‌یابد و این امر می‌تواند موجب آسیب رسیدن به کودک شود. این روغن‌ها شامل روغن پونه، نعنا و آویشن، ریحان، مریم گلی و رزماری می‌شود.

بسیاری از بانوان ترجیح می‌دهند روغن‌هایی در ماساژ استفاده شود که عطر بسیار کمی دارند. اینکه چقدر از اعضای بدن و پوست شما در ماساژ بارداری ماساژ داده شود بستگی به خود شما دارد.

ماساژ دوران بارداری چه تفاوت هایی دارد

ماساژ بارداری چه تفاوت هایی دارد

ماساژ بارداری از ماساژهای عمومی کمی متفاوت است چرا که باید، شرط و شروط بیشتری در آن رعایت شود. در این نوع ماساژ از فشار دادن و تهدید کردن برخی از اعضای بدن خودداری می‌شود چرا که ممکن است تحریک این اعضا و عضلات باعث آسیب رسیدن به کودک درون رحم شود.

به همین دلیل هم توصیه می‌شود که حتما این ماساژ توسط ماساژور حرفه‌ای انجام شود. اگر دسترسی به ماساژور حرفه‌ای ندارید از دستگاه‌های ماساژور استفاده کنید. یادتان باشد که هدف اصلی این مساله کاهش دردهای بارداری و همچنین رسیدن به آرامش است.

واقعیت‌هایی در مورد ماساژ دوران بارداری

واقعیت‌هایی در مورد ماساژ بارداری

تجهیزات مورد نیاز برای ماساژ بارداری کمی متفاوت‌تر از تجهیزات مورد نیاز برای ماساژهای عمومی است. موقعیت و نحوه قرار گیری فرد ماساژ گیرنده در ماساژ بارداری بسیار مهم بوده و باید به آن توجه شود این نحوه قرارگیری باید به صورتی باشد که به کودک در رحم آسیبی وارد نشود.

حداکثر زمان مناسب برای انجام ماساژ بارداری ۱۰ الی ۱۵ دقیقه می‌باشد بیشتر از این زمان به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. بهتر این است که قبل از انجام ماساژ با ماساژ دهنده کاملا آشنا شده و نکات مهم در مورد خودتان را به او بیان کنید.

توجه داشته باشید که شما نباید در حین انجام ماساژ بارداری احساس خستگی و یا ناراحت بودن را تجربه کنید.

فواید ماساژ بارداری قبل از انجام زایمان

فواید ماساژ بارداری قبل از انجام زایمان

۱- اگر ماساژ به صورت موثر و مداوم انجام شود می‌تواند باعث کاهش استرس در زنان باردار شود همچنین این نوع ماساژ باعث کاهش سطح هورمون‌هایی می‌شود که در زنان افسرده دیده شده است.

۲- تحقیقات نشان داده است که ماساژی که در دوران بارداری انجام می‌شود باعث کاهش تهوع و سوزش و همچنین سردرد می‌شود. همچنین باعث می‌شود فرد ماساژ گیرنده احساس راحتی بکند.

۳- ناراحتی‌های روزمره بارداری مانند گردن درد، درد کمر، دردهای استخوانی، گرفتگی و تورم مچ و پاها را از بین می‌برد.

۴- همچنین ماساژ بارداری باعث آرامش عضلات و تسکین دردهای مفصلی می‌شود و بسیار برای زنان مبتلا به دردهای عصبی سیاتیک مفید است.

۵- بهبود فرآیند خواب مادر و تجربه یک خواب بسیار راحت از دیگر فواید ماساژ بارداری است که دلیل آن کاهش تنش‌های عضلانی و احساس راحتی زیاد در فرد ماساژ گیرنده می‌باشد.

مهم‌ترین فواید ماساژ بارداری را نیز دانستید البته که این نوع ماساژ فواید بسیار بیشتری برای مادر و همچنین کودک دارد ولی این‌ها مهم‌ترین فوایدی بودند که لازم به پرداخت دیدیم.

چه کسانی نباید ماساژ در دوران بارداری انجام دهند

چه کسانی نباید ماساژ بارداری انجام دهند

درست است که این نوع ماساژ فواید بسیار زیادی برای مادر و کودک دارد اما برخی از مادران باید از انجام آن اجتناب کنند.

۱- اگر ماما یا پزشک شما توصیه برای انجام این نوع ماساژ نکرد و یا شماره از انجام آن منع کرد شما نباید به دنبال ماساژ باشید.

۲- بسیاری از پزشکان انجام ماساژ در دوره سه ماهه اول بارداری را تصیه نمی‌کند. دلیل این امر هم این است که ممکن است ماساژ در این دوره باعث سقط جنین شود.

۲- اگر فشار خون ناشی از بارداری دارید به خصوص فشار خون بالا نباید ماساژ بارداری انجام دهید.

۳- اگر بعد از انجام ماساژ احساس درد سرگیجه و سردرد کردید باید انجام آن را متوقف کنید این نکته را بدانید که شما مجبور به انجام ماساژ نیستید و این فقط یک کمک می‌تواند برای شما باشد.

همانطور که دانستید انجام ماساژ در دوران بارداری بسیار برای شما می‌تواند مفید باشد. برای این منظور می‌توانید از دستگاه‌های ماساژور نیز استفاده کنید. از پزشک متخصص خود سوال کرده و دستگاه‌های ماساژور مجازی که می‌توانید در دوران بارداری استفاده کنید را جویا شوید. سپس اقدام به خرید دستگاه ماساژور مجاز کرده و از آن استفاده کنید

ما در مجموعه میسرست این امکان را فراهم کرده‌ایم که شما بتوانید دستگاه‌های ماساژور متناسب با نیاز و بودجه‌ی خود خریداری کنید. پیشنهاد ما این است که قبل از خرید دستگاه ماساژور با مشاوران میسرست در ارتباط بوده و از مشاوره‌های آن‌ها استفاده کنید. ما تجربه چندین ساله خود را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید بهترین دستگاه را برای خود خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.