همه چیز در مورد رنگ درمانی و خواص روانی رنگ‌‎ها

رنگ‌ها در زندگی ما می‌توانند تاثیر بسیار زیادی داشته باشند اما اغلب همه ما از آن غافل بوده و هیچ اهمیتی به ماهیت آن‌ها نمی‌دهیم. اگر نگاهی به دور اطراف خود بیندازید مشاهده خواهید کرد که اکثر افراد در لباس‌های خود از رنگ‌های تیره استفاده می‌کنند و یا اگر نگاهی به ماشین‌ها بیندازید بیشتر رنگ‌های خنثی و تیره را خواهید یافت.

هیچ وقت برای شروع دیر نیست و ما می‌توانیم از همین امروز رنگ‌ها را در زندگی خود بیشتر وارد کرده و از آن‌ها بهتر بهره ببریم. می‌توان با استفاده از رنگ‌ها انرژی زندگی را بیشتر کرد و انگیزه‌های جدیدی به وجود آورد. رنگ درمانی یا کروموتراپی موضوعی است که امروزه به آن بسیار پرداخته می‌شود چرا که تاثیر آن در زندگی اثبات شده است.

البته پیشینه رنگ درمانی به هزاران سال پیش از تمدن‌های باستانی باز می‌گردد. اما اینکه چرا ما این مهم را امروزه فراموش کرده‌ایم خود جای بحث دارد. رنگ‌ها می‌توانند به طور طبیعی بر روی جسم، احساس، روح و روان ما تاثیر مستقیم داشته باشند و زندگی ما را بهبود ببخشند.

در ادامه قصد داریم چند راهنمایی برای دخیل کردن رنگ‌ها در زندگی‌مان برای شما بیان کنیم. اگر این فاکتورها را رعایت کنید می‌توانید احساسات و روح و روان خود را بازسازی کرده و آن‌ها را به چالش بکشید و ایده‌های جدیدی در خود پرورش دهید. همراه ما باشید تا در مورد رنگ درمانی اطلاعات خود را بیشتر کنید.

رنگ درمانی

رنگ درمانی

رنگ درمانی یا همان کروموتراپی علمی است که امروزه شما می‌توانید آن را در بسیاری از رشته‌ها و علوم مختلف مشاهده کنید. این علم در معماری ساختمان در طراحی دکوراسیون داخلی خانه و اداره جات و همچنین در ساخت وسایل مختلف استفاده می‌شود. شما نیز می‌توانید با افزایش دادن اطلاعات خود در مورد رنگ درمانی رنگ‌ها را در زندگی خود وارد کرده و از آن‌ها به نحو مثبتی بهره ببرید.

سبز رنگ زندگی

سبز رنگ زندگی:

سبز در رنگ درمانی به عنوان نماد زندگی شناخته می‌شود. رنگ سبز از تعادل و هماهنگی پشتیبانی می‌کند بنابراین می‌توان آن را برای این منظور استفاده کرد. خوردن غذاهای سبز را در اولویت رژیم غذایی خود قرار دهید غذاهایی مانند سبزی، آووکادو، کرفس و جعفری و انواع مختلف جوانه‌ها. شما می‌توانید در کنار نوشیدنی‌های خود از لیمو و لیموترش نیز استفاده کنید تا رنگ زندگی را به آن اضافه نمایید.

پروتئین‌ها، مرغ و غذاهای دریایی را می‌توانید با استفاده از همین غذا‌های سبز تازه کرده و طعمی متفاوت به آن‌ها ببخشید.

لباس‌های رنگی برای تحت تاثیر قرار دادن

لباس‌های رنگی برای تحت تاثیر قرار دادن:

شما می‌توانید برای افزایش روحیه خود به جای استفاده از لباس‌های تیره پوشیدن لباس‌های روشن را امتحان کنید. با پوشیدن لباس‌های روشن علاوه بر اینکه اطرافیان خود را تحت تاثیر قرار خواهید داد رنگ‌ها را نیز در زندگی خود دخیل می‌کنید. به عنوان مثال صورتی یک رنگ روشنی است که از عشق و محبت می‌آید، شما می‌توانید برای انتقال عشق و محبت خود به دیگران از این رنگ بهره ببرید.

انرژی بیشتر با آب

انرژی بیشتر با آب:

یکی از اصول علم رنگ درمانی خوردن آب‌های رنگی می‌باشد. آب‌های رنگین نه به این معنی که افزودنی‌های مختلف داشته باشد تا رنگ به خود بگیرد. کار بسیار ساده تر از این‌ها می‌باشد. به عنوان مثال شما اگر نیاز به انرژی بیشتری دارید می‌توانید هنگام نوشیدن آب خود یک کاغذ قرمز رنگ در زیر لیوان قرار دهید تا آب رنگی شده و رنگ قرمز به خود بگیرد و یا اینکه آب را در یک شیشه قرمز رنگ برای خود سرو کنید.

نفس کشیدن در رنگ‌ها

نفس کشیدن در رنگ‌ها:

مطمئن باشید که ماندن در یک اتاق با رنگ‌های تیره تفاوت زیادی با زندگی کردن در یک اتاق با رنگ‌های روشن دارد. رنگ درمانی به شما توصیه می‌کند که سعی کنید در میان رنگ‌های مختلف تنفس کنید. به عنوان مثال رنگ زرد نماد توانایی، تمرکز و آموزش می‌باشد. برای یک شروع تازه و ایجاد تفاوت در اتاق کارتان می‌توانید رنگ زرد را در گوشه کنار آن استفاده کنید. وجود یک دیوار زرد رنگ در یک اتاق کار می‌تواند میزان تمرکز شما را بسیار بیشتر کند. اگر قادر به رنگ کردن دیوار نیستید می‌توانید المان‌های کوچک تر مانند تابلو‌ها و یا بالش‌های کوچک را به رنگ زرد در بیاورید.

رنگ‌هایی مانند صورتی نیز برای ایجاد آرامش در ذهن و تمرکز بسیار خوب عمل می‌کنند. حتما از این رنگ نیز در محل کار و یا اتاق خواب تان استفاده کنید.

رنگ کردن دیوار‌ها یک خلق و خوی خاص را می‌تواند در شما به وجود بیاورد. بهتر است که در دیوار‌های خود از پالت رنگی سبک استفاده کنید. رنگ‌های بهاری بسیار برای دیوار‌های اتاق مناسب می‌باشد.

بهتر است برای تغییر زندگی خود از این پس لوازم جانبی و حتی وسایل بسیار کوچک را در رنگ‌های مختلف و متنوع برای خانه و یا محل کارتان تهیه کنید چرا که هر کدام از این رنگ‌ها می‌توانند تاثیر مثبتی در روحیه و احساسات شما داشته باشند.

لامپ‌های جدید بگیرید

لامپ‌های جدید بگیرید:

رنگ درمانی لامپ‌ها بسیار مهم هستند. لامپ‌های ال ای دی با نورپردازی خوب خود می‌توانند نور خورشیدی طبیعی را در فضای اتاق شما پخش کنند که باعث کاهش افسردگی شما خواهد شد. همین حالا می‌توانید برای اتاق خود لامپ‌های جدیدی خریده و نور اتاق تان را بهتر کنید.

برخی از اصو‌ل رنگ درمانی را دانستید. بهتر است که همین حالا دست به کار شده و رنگ‌ها را در زندگی خود بیشتر استفاده کنید. مطمئنا شما نیز می‌توانید در طولانی مدت تاثیر استفاده از این رنگ‌ها را بیشتر حس کنید.

اگر به دنبال تغییر در زندگی خود هستید و می‌خواهید از ایده‌های جدید استفاده کنید علاوه بر دخیل کردن این اصول رنگ درمانی می‌توانید ماساژ را نیز وارد زندگی خود کنید. ماساژ می‌تواند فواید بسیار خوبی را برای شما به دنبال داشته باشد.

برای اینکه بتوانید در خانه و یا محل کارتان یک ماساژ اصولی را تجربه کنید می‌توانید یک دستگاه ماساژور مناسب برای این منظور خریداری نمایید.

ما در تیم میسرست بهترین و با کیفیت ترین دستگاه‌های ماساژور را با مناسب‌ترین قیمت برای شما فراهم کرده‌ایم. شما می‌توانید به صورت رایگان با مشاوران ما ارتباط برقرار کرده و تجربیات آن‌ها در این حوزه بهره ببرید تا بتوانید مناسب‌ترین دستگاه و یا صندلی ماساژ را برای خود شناسایی کرده و خریداری نمایید.

منبع مطلب: massagemag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.